Łączenie HDMI

Kabel HDMI nie jest niczym nowym, dlatego że norma HDMI jest stosowany od dawna. Takie kable można zakupić w każdym sklepie z elektroniką i również w sieci. Coraz częściej ukazują się natomiast rozgałęźniki HDMI, które pozwalają na prezentowanie obrazu na kilku monitorach.

HDMI matrix 4×2 jest jednym z takich rozgałęźnik. Jest to stacja, która ma 4 sekcje na porty HDMI a w każdej z tej sekcji znajdują się dwa porty.
Łącznie takie rozgałęźnik ma zatem 8 portów HDMI. HDMI 4×2 jest bardzo przyszłościowym urządzeniem, które daje możliwość podpinać jednocześnie sporo portów HDMI. Takie urządzenie nie jest drogie, dlatego że kosztuje mniej więcej 100 złotych, a za to jest bardzo funkcjonalne. Zdecydowanie ułatwia pracę z obrazem i umożliwia rzucać ten obraz na wielu monitorach. Splitter HDMI 2×4 , a ponadto tego typu rozwiązania są stosowane zarówno przez osoby zajmujące się codziennymi grafikom, jak i przez graczy oraz firmy, które w swoich działaniach wykorzystują elementy graficzne. Część użytkowników kupuje sobie także takie urządzenie do domu, dlatego że chcę rzucać obraz na kilku monitorach. W internecie tego rodzaju rozwiązania można zakupić zdecydowanie taniej niż stacjonarnie. Niższe ceny wcale nie determinują gorszej jakości. Wręcz inaczej, jakość w sieci może być identyczna, a w pewnych sytuacjach wręcz lepsza. Bez wątpienia trzeba zwracać uwagę na producentów konkretnych rozwiązań. To producent determinuje, czy produkt jest utworzony zgodnie ze wszystkimi zasadami i czy będzie funkcjonalny przez długi czas i będzie nas przez to cieszył.

Zobacz również: hdmi przełącznik 3×1.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź